Проекти-переможці 2012

І місце:Проект "Назустріч Євро - 2012" 


Фасилітатор Занціра Ірина Миколаївна
НВК "Дивосвіт",  м.Жовті Води Дніпропетровської обл.
Нашій школі, яка входить до складу навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» 46 років. На території школи розташоване приміщення тиру, який своїм фасадом виходить на спортивний майданчик – місце проведення всіх шкільних свят. Коли при вивченні курсу Intel «Шлях до успіху» постало питання, яку тему проекту обрати, дівчата – автори проекту – довго вагалися. Але допоміг випадок. На захисті робіт шкільного наукового учнівського товариства учень 8 – А класу Боян Святослав, що закінчив курс Intel «Шлях до успіху» «Комп’ютерні технології та майбутня професія», захищав свою роботу «Агресія, спрямована на стіни, краща за агресію, спрямовану на людей», присвячену мистецтву графіті. І дівчата загорілися ідеєю змінити таку похмуру стіну тиру до свята Останнього дзвоника, використовуючи елементи техніки графіті.
Оскільки ніхто з членів групи не мав досвіду роботи з графіті, то проект з самого початку був орієнтований на широке залучення громади. Розпочали роботу з планування: визначились з планом дій, розподілили завдання, розробили опитувальник, створили оголошення про конкурс.
Було проведено соціологічне дослідження, яке показало зацікавленість громади в цьому проекті. З’ясовувалася думка учнів і батьків, що є в основному жителями мікрорайону, а також вчителів. Проведені конкурс ескізів і кастинг художників. Перемогу виборов малюнок, тематика якого була співзвучна із сучасною важливою подією для нашої країни – проведенням європейського чемпіонату з футболу.
Учасники проекту спільно з групою художників і головою Піклувальної ради, приватним підприємцем Тарасенко В.В. (він очолює будівельну фірму) склали кошторис. Учні школи звернулися до батьків за фінансовою допомогою, але коштів було замало. Тоді дівчата закликали всіх до збору макулатури, і частина витрат окупилася. Величезну допомогу фарбою надав наш благодійник Тарасенко В.В.
Учні комплексу, жителі мікрорайону, педагоги із зацікавленістю стежили за виконанням робіт, що велися з величезним завзяттям, незважаючи на вечірній час, погоду та закінчення навчального року. До роботи долучалися всі бажаючі (хтось підносів воду, хтось колотив фарбу, хтось допомагав ґрунтувати стіну). Допомагали в роботі і випускники минулих років, що не змогли залишитися осторонь. З впевненістю можна сказати, що робота над проектом консолідувала зусилля всіх небайдужих учнів і жителів мікрорайону. Робота була закінчена вчасно – 24 травня, але, на жаль, 25 травня дощ завадив нам провести свято на майданчику. Наші учні – автори і виконавці проекту – відмітили, що проект Intel «Шлях до успіху» навчив їх організовувати свою роботу, знаходити партнерів, залучати однодумців для реалізації визначеної мети, і в їхніх силах змінити життя спільноти на краще!
Проект реалізовано! Його результати радують своїми яскравими фарбами жителів мікрорайону, учнів школи, вихованців літнього оздоровчого табору «Дивосвіт», який працює на базі комплексу – вони із задоволенням фотографуються на його фоні.
Перегляньте презентацію проекту

 Волошина Марина, Налбандян Каріна, Пронь Анастасія, Урілова Валерія (учні 6 кл.)

ІІ місце розділили два проекти:
Проект "Зробимо життя зручнішим"
Фасилітатор Пєтухова Анжеліка Валеріївна ЗОШ І-ІІІ ст.  с. Охрімівка Якимівського р-ну Запорізької обл.
У нашій школі проводиться багато спортивних змагань,  днів здоров`я. А на шкільному стадіоні немає жодної лавки. Вболівальникам не дуже зручно стояти довгий час на ногах. Крім того, від довгого стояння на ногах, можуть розвинутися хвороби спини.  Щоб з`ясувати, чи дійсно ця проблема є актуальною для нашої школи, ми провели анкетування. Після обробки результатів ми отримали такі дані: 76% опитаних визнали, що буде непогано, якщо на стадіоні будуть лавки, 20% відповіли, що їм все одно, а 4% - проти. Як бачимо, анкетування показало, що нам дійсно потрібні лавки.
Діти розглядали можливі варіанти вирішення проблеми, зупинилися на найбільш оптимальному. Спочатку планувалося зробити одну лавку (бо придбали одну дошку), але у школі нам дали ще одну. Так як у групі одні дівчата, то найважчу роботу робили хлопці, а дівчата потім допомагали їм реалізовувати їхні проекти. Велику поміч ми отримали від працівників школи. У результаті нашої роботи на шкільному стадіоні тепер є 2 лавки.

Відгук директора школи Чижиковської Т.В.:
За рік роботи вчителя інформатики Пєтухової Анжеліки Валеріївни за програмою «Шлях до успіху» з учнями 6 та 10 класів було виконано не один соціальний проект.  Але жоден із них не отримав стільки схвальних відгуків, як встановлення лавок на шкільному стадіоні. Спорт завжди в нашій на першому місці, а шкільний стадіон – улюблене місце для школярів, місцевої молоді.
  Як добре, що під час проведення Дня здоров`я, Дня захисту дітей можна спостерігати за тим, що відбувається, у комфортних умовах. Молодці шестикласники!
   А головне, що у цій хорошій справі на допомогу прийшов ваш гарний друг і помічник – комп`ютер. Його зелений, блимаючий вогник говорить, що він завжди радий і завжди готовий зо зустрічі з вами, учні Охрімівської ЗОШ!
Перегляньте презентацію проекту

Пєтухова Катерина, Крюкова Ганна, Жданова  Дар`я, Письменна Юлія

ІІ місце розділили два проекти:
Проект "Лавка для вболівальників"
Фасилітатор Шиян Ніна Іванівна Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 
м. Василівка Запорізької обл
Наша школа знаходиться в центрі міста. Половину територій школи займають садок та спортивні майданчики. Діти багато вільного часу проводять на подвір'ї школи: грають в різні ігри, спілкуються, а ось присісти ніде.  Вкрай необхідна лавка для відпочинку!
Група учнів 7-Б класу вирішили цю проблему розв'язати своїми силами. Провели опитування серед учнів та вчителів школи за питанням: "Вам потрібна лавка у садку школи?" Опитано 19 вчителів, 97 учнів, всього 116 чоловік. Результати опитування: 97% опитаних дали стверджувальну відповідь. Учні обговорили перелік робіт. Найскладнішим виявилось підготувати матеріали для будівництва лавки. Директор школи дав дозвіл із з задоволенням підтримав пропозицію дітей. При збиранні матеріалів учні звернулись до вчителя праці Тура Леоніда Григоровича за консультацією. Вчитель надав матеріали з фонду школи і порадив конструкцію лавки.  Учасники групи дружньо почали роботу у садку. Їхня робота зацікавила учнів інших класів, які кинулись допомагати. В ході роботи виникла ідея посадити біля лавки маленькі  каштани.  Діма і Альона запропонували пересадити з-під великих каштанів їх паростки. Батько дівчинки побажав підтримати наш проект і надав фарбу. На наступний день учні пофарбували лавку. Маша власним фотоапаратом робила фоторепортаж. Весь день діти слухали схвальні відгуки вчителів, дітей про свою роботу.  Ми спостерігали цілий тиждень за лавкою та відмітили, що весь час лавкою хтось користувався особливо під час спартакіади.
           У світковій обстановці на лінійці учаснкам групи оголосив подяку директор школи Мартненко В.О. і заохотив до подальшої роботи. Учні з інших класів стали пропонувати свої ідеї для облагороджування шкільної території.
Черевко Фелікс, Митрога Марія, Бусел Дмитро, Шибаев Володимир, Лебідь Альона


ІІІ місце:
Проект "Сухая Московка"
Фасилітатор Гура Світлана Павлівна НВК "Основа" м. Запоріжжя
Проект «Сухая Московка» возник как желание очистить речку Сухая Московка, которая протекает через весь город Запорожье и впадает в р.Днепр как печально известная «Красная река», но на окраине города она еще прозрачна и чиста. Между высотными домами улиц Куйбышева и Микояна речка протекает возле игрового поля, здесь по ее берегам мало камышей, и это место является любимым местом отдыха и детей, и взрослых.  Но, к сожалению, здесь речку и легко засорить пластмассовыми бутылками и прочим мусором.

Саша сдал макулатуру, но денег оказалось очень мало, а бумаги дома больше не было ни у кого из детей, но у Саши были им заработанные деньги на шахматном турнире, из которых он решил выделить на проект 100 грн. Саша вместе с бабушкой подготовил текст объявления, а вечером 12 мая вместе с мамой объявления были расклеены (а после воскресника 13 мая собраны).
И хотя родители участников проекта предполагали, что на объявления могут явиться только несколько детей, пришли 16 взрослых и 1 девочка. Дети в воду не входили и работали в перчатках. Вместе всего за 2 часа работы удалось довольно хорошо очистить речку. Успех превзошел ожидания. Пришедшие на уборку поблагодарили детей за инициативу и предложили ежегодно устраивать воскресник. Поблагодарила  и начальник производственного участка, т.к. накануне житель  одного из домов по ул.Куйбышева написал жалобу, что дворники не убирают речку.
Но главное,  дети увидели, что многое можно сделать своими руками, и  услышали  как взрослые разного возраста (пенсионеры, молодые папы и мамы, у которых еще совсем маленькие дети) благодарили за инициативу, за то, что их объявление собрало вместе неравнодушных, и все вместе сделали доброе дело.
В школе, создавая презентацию, участники проекта решили в будущем привлечь детей из соседних школ и сделать проект постоянно действующим: хотя бы дважды в год (весной и осенью) убирать речку.
Ублинских Андрей, Гура Александр (ученики 5-А кл.),  Шульга Александр (ученик 6-Б кл.)

_______________________
Приз глядацьких симпатій:
Проект "Квітник - окраса нашої школи"
Фасилітатор Міщенко Олена Олександрівна
 ЗОШ с. Клавдієво-Тарасове Київської обл.
У рамках програми Intel «Шлях до успіху» мої учні виконували соціальний проект «Квітник – окраса нашої школи».

Учнів не залишила байдужими стаття в районній газеті «Вперед», в якій автори в різкій формі розкритикували, що на території школи знаходиться неупорядкований квітник. Тому у вересні, коли ми розпочали заняття за програмою і я пояснила учням, що на виході ми маємо виконати соціальний проект, який буде корисним для нашої спільноти, то дівчата запропонували обрати саме наш квітник. На протязі всього курсу навчання вони знали, що їм буде потрібно, тому деякі етапи виконання проекту розпочали восени, а решту навесні.

Спочатку учні провели опитування серед учнів школи, щоб з’ясувати, чи хочуть вони, аби на території навчального закладу цвіли квіти та зеленів газон. Потім учні звернулися до адміністрації із своїми пропозиціями щодо покращення стану квітника. Спільно з адміністрацією вирішили, що потрібно до акції долучати учнів школи та окремих батьків. Першим етапом роботи над проектом була підготовка ділянки на зиму (її виорали), в цьому допомогла заступник директора з виховної роботи (ЗДВР), залучивши батьків. Другий етап: розсіяння добрива ранньою весною. Кошти на добрива надала  ЗДВР, які учні школи зібрали завдяки проведенню осіннього ярмарку дружби.

Учні довго планували, як би вони хотіли щоб виглядав квітник і прийшли до висновку, що в наших умовах краще розташувати по центру великий газон, а навколо по периметру посадити різні квіти для зручного поливання і оброблення.

Весною однокласники (учні 7 класу)  і учні 10-го класу допомогли підготувати ділянку до роботи, а саме перекопали і розрівняли її. Учні написали звернення про допомогу до учнів всієї школи та жителів селища.
Учні 1 – 11 класів відгукнулися і принесли багато саджанців різних багаторічних квітів. Також відгукнулися деякі місцеві жителі, які теж принесли квіти для школи. Садили квіти всі учні 5-11 класів.

Загалом учням вдалося досягти поставленої мети, а саме:
-        залучили учнів і жителів селища до своєї акції;
-        обробили ділянку під квітник і газон;
-        посадили квіти та посіяли декоративну траву (гроші на траву в розмірі 350 гривень надала ЗДВР -  за весняний ярмарок дружби)

Учасники проекту переконані, що квітник посаджений руками учнів, стане справжньою окрасою рідної школи, і більше ніхто не буде паплюжити її ім’я в пресі. Адже краса така сила, без якої не може бути справжнього життя.
 Перегляньте презентацію проекту
Стефанович Аліна, Микитенко Оксана, Чорна Вікторія, Купченко Наталія, Соловйова Юлія

Немає коментарів:

Дописати коментар